fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ново од руската Лада – Лада Кампер

Објавено

на

Московската компанија „Лукс-Форм“ која се занимава со дизајн и модификација на каросериите на рускиот гигант Лада. Го претстави новото функционално наменско камп возило за две лица Лада Кампер, надоградено на основниот ладин модел Грант.

Иако Лада Грант е релативно мал, подкомпактен автомобил, се покажа дека може да се искористи за пренамена во совршено возило за кампери или како го нарекуваат русите (автодом). Од основниот модел на Грант задржани се предните две седишта, додека конструкцијата на задниот дел започнува задните Б носачи.

Камперската кабина долга е 2.178 mm, широка 1.648 mm и висока 1.558 mm. Патниците имаат на располагање кревет на преклопување со димензии 1.980 x 1.580 mm. Целата должина на ова камперско возило изнесува 5 метри.

Покрај креветите, на патниците им се на обезбедени сите услови потребни за живот во еден дом. Како што се купатило со мијалник, туш и тоалет, кујна со садопер, шпорет на плин, трпезариски простор, ормарчиња за складирање. Има и резервоар за вода од 70 литри, и резервоар за отпадни води од 45 литри.

Ѕирнете во внатрешноста на ова Лада Грант:

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!