fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Новогодишна забава во Дневниот центар за деца со посебни потреби

Објавено

на

Група гостиварци со својата хуманост, чисто срце и посветеност, исцртаа насмевки и задоволство на лицата на дечињата од Дневниот Центар во Гостивар. Во пресрет на новогодишните празнувања им организираа интересна забава со многу песни, дружење и весела атмосфера. Како што е редот за Нова Година, Дедо Мраз на децата им подели пакетчиња. Забавата ја разубавија и малите балерини од Денс студио, кои во духот на празникот беа облечени како Баба Мразици.

-Сакаме да упатиме голема благодарност до сите што се вклучија и ја поддржаа нашата иницијатива за организирање на овој настан за децата од Дневниот Центар. Ова е четврта година по ред како успеваме да им го разубавиме новогодишното празнување на дечињата и многу сме задоволни што граѓаните ни излегуваат во пресрет и донираат за да се реализираат нашите идеи, велат иницијаторите.

Дневниот Центар во Гостивар функционира десетина години, а го посетуваат 20-тина деца со пречки во развојот

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!