fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Новогодишни пакетчиња за деца од ранливи семејства од Адвокатската заедница во Гостивар

Објавено

на

Адвокатите од Гостивар и годинава во пресрет на новогодишните празнувања не ги заборавија најмалите од социјално ранливи семејства, и ги израдуваа со пакетчиња. Адвокатската заедница – Гостивар традиционално донираше пакетчиња за дечиља од загрозени семејства, кои им беа доставени преку службите на Центарот за социјална работа.

„Како општествено одговорна заедница се надеваме дека со еден мал гест ќе измамиме насмевки за најпогодените во пандемијата и лошата година ќе ја оставиме зад нас. Адвокатите на ваков начин сакаат да поттикнат хуманост и социјална одговорност, и кај сите останати поединци, фирми, здруженија, секој да донира во рамки на можностите, на оние на кои им е најпотребно. Заеднички да внесме зрак светлина во секој дом. “, рекоа адвокатите.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!