Поврзи се со нас

Гостивар

Новогодишни поволности за купување стан во ПЕЛАГОНИЈА ПРЕСТИЖ во Гостивар

Објавено

на

За време на најубавиот и највеселиот период од годината, Пелагонија АД Гостивар подготви супер новогодишни поволности за купување стан во елитниот станбено-деловниот објект „Пелагонија Престиж“ во Гостивар.

На прекрасна локација со површина од 20.150 м2, со уникатна архитектура, стил и дизајн, изграден со запазување на сите законски прописи од областа на модерната градба, енергетска ефикасност, противпожарна заштита и сообраќајни услови и материјали од највисок квалитет, „Пелагонија Престиж“ нуди вкупно 90 стана со површина од 60 – 163 м2 распоредени на 6 ката, како и поткровје со дуплекс станови со галерија, 23 стана со површина од 100 – 225 м2. Во подрумот на 3.375 м2 површина има 99 паркинг места.

Инвеститорот Пелагонија АД Гостивар има остварено ексклузивни договори со сите комерцијални банки во земјава, преку кои може многу лесно да дојдете до вашиот нов дом.

„Пелагонија Престиж“ нуди вкупно 90 стана со површина од 60 – 163 м2 распоредени на 6 ката. Детален преглед на плановите и распоредот на становите во „Пелагонија Престиж“ може да ги погледнете ТУКА.

Станбено деловниот објект „Пелагонија Престиж“, кој се наоѓа во центарот на Гостивар, на самиот кеј на реката Вардар, на ул. Новопроектирана бб, односно на агол со Булеварот „Бранко Станоевиќ“ со ориентација кон Кејот на Вардар и булеварот.


Детален одговор на сите ваши прашања околу новогодишни поволности за купување стан во Пелагонија Престиж може да добиете во просториите на Пелагонија АД или на телефонскиот број 075 470 008.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена