Поврзи се со нас

Гостивар

Новозаразени со ковид 1.171 лице во последно деноноќие

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 7.932 тестирања, а регистриран е 1.171 нов случај на КОВИД-19:
• Скопје – 641
• Битола – 134
• Охрид – 54
• Прилеп – 48
• Куманово – 39
• Кавадарци – 34
• Штип – 33
• Гостивар – 26
• Струмица – 23
• Тетово – 21
• Велес – 20
• Крушево – 16
• Кочани – 14
• Гевгелија – 13
• Кичево и Струга – по 8
• Крива Паланка и Ресен – по 6
• Виница – 5
• Неготино и Пробиштип – по 4
• Свети Николе и Берово – по 3
• Демир Хисар и Дојран – по 2
• Валандово, Кратово, Богданци, и Македонски Брод – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 6 починати лица: 4 починати лица од Скопје (69г, 77г, 84г и 91г) и по едно починато лице од Битола (78г) и Валандово (77г). Пријавените лица се починати во болнички услови.
Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се 4 лица, по едно лице од Кичево, Гостивар, Тетово и Куманово, починати во период од 16.12.2021 до 05.01.2022г. Починатите се на возраст од 48 години до 83 години. Од пријавените 2 лица се починати во болнички услови и 2 во домашни услови.
Регистрирани сe 204 оздравени пациенти од:
• Скопје – 120
• Битола – 23
• Гевгелија – 9
• Ресен – 8
• Прилеп и Кочани – по 6
• Кавадарци и Велес – по 5
• Куманово, Струга и Македонски Брод – по 4
• Охрид – 3
• Штип – 2
• Струмица, Кичево, Неготино, Свети Николе и Богданци – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 3 часа

Физичка пресметка меѓу жители на Скудриње

Македонијапред 3 часа

Замрзната маржата на огревното дрво и пелетите

Локални избори 2022пред 4 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: СДСМ, Медат Куртовски има силна поддршка од граѓаните

Локални избори 2022пред 4 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: Промени, проекти, победи-порачува кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Мевмед Џафери

Македонијапред 6 часа

Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, соопшти Владата

Македонијапред 6 часа

Се воведува забрана за извоз на семе од сончоглед

Македонијапред 7 часа

Бензините поевтинуваат од полноќ, цената на дизелот останува иста

Гостиварпред 8 часа

Уапсени 8 лица во Гостивар, се тепале и оштетиле угостителски објект

Гостиварпред 8 часа

Гори депонија во атар на гостиварско Беловиште

Вестипред 9 часа

Лебот во Македонија за една година поскап за 35%, има највисока цена во Западен Балкан

Рецептипред 10 часа

Напиток за енергија и здравје – Вкусен и корисен

Македонијапред 11 часа

КЗБ препорача превентивни мерки за заштита од мајмунски сипаници

Гостиварпред 23 часа

Во ОВР Гостивар пријавена закана со пиштол поради кавги за имот

Гостиварпред 2 недели

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 6 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 1 недела

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 1 недела

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 3 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Културапред 2 недели

Во Гостивар заокружен проектот „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови 2“

Гостиварпред 1 недела

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 1 недела

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Të sapoinfektuar me kovid 1.171 person në 24 orët e fundit

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 7.932 testime, kurse janë regjistruar 1.171 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 641
• Manastir – 134
• Ohër – 54
• Prilep – 48
• Kumanovë – 39
• Kavadar – 34
• Shtip – 33
• Gostivar – 26
• Strumicë – 23
• Tetovë – 21
• Veles – 20
• Krushevë – 16
• Koçan – 14
• Gjevgjeli – 13
• Kërçovë dhe Strugë – nga 8
• Kriva Pallankë dhe Resnjë – nga 6
• Vinicë – 5
• Negotinë dhe Probishtip – nga 4
• Sveti Nikole dhe Berovë – nga 3
• Demir Hisar dhe Dojran – nga 2
• Vallandovë, Kratovë, Bogdanci, dhe  Makedonski Brod – nga 1
Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 6 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (69, 77, 84 dhe 91 vjet) dhe nga një person i vdekur nga Manastiri (78) dhe Vallandova (77). Personat e raportuar kanë vdekur në spital. Në përputhje me Regjistrin e të vdekurve me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë paraqitur 4 persona, nga një person nga Kërçova, Gostivari, Tetova dhe Kumanova, të vdekur në periudhën prej 16.12.2021 deri 05.01.2022. Të vdekurit janë në moshë prej 48 deri 83 vjet. Nga të raportuarit 2 persona kanë ndërruar jetë në spital dhe 2 persona në shtëpi.
Janë regjistruar 204 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 120
• Manastiri – 23
• Gjevgjelia – 9
• Resnjë – 8
• Prilep dhe Koçan – nga 6
• Kavadar dhe Veles – nga 5
• Kumanovë, Strugë dhe Makedonski Brod – nga 4
• Ohër – 3
• Shtip – 2
• Strumicë, Kërçovë, Negotinë, Sveti Nikole dhe Bogdanci – nga 1

Популарно изминативе 100 дена