fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

НУЛА сообраќајна дисциплина: Во Гостивар во еден ден фатени 50-тина возачи кои направиле прекршок

Објавено

на

Полицијата продолжува со засилените сообраќајно-контролни активности на тетовско-гостиварското подрачје. Во текот на вчерашниот ден (22 мај) биле откриени вкупно 96 прекршоци, од кои 47 во тетовско и 49 во гостиварско.

„Меѓу овие прекршоци, 14 лица ги управувале возилата без положен возачки испит, по седум во секо еподрачје, единаесет возила од кои во тетовско 8 и во гостиварско 3, биле со истечена регистрација и нерегистрирани, 17 непрописно паркирани, додека 16 возила, односно возачи непочитувале првенство, 6 во Тетово и 10 во Гостивар“, информира полицијата.

Сите вчерашни прекршоци соодветно се заокружени со 47 прекршочни и 49 мандатни платни налози и прекршителите ќе се соочат со законски предвидените санкции.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 12 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 14 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 14 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 15 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!