Поврзи се со нас

Вести

Tentim për vrasje të një prokurori publik në Çegran të Gostivarit

Објавено

на

Mëngjesin e sotëm në ora 5:30 në Gostivar Çegrane ka pasur tentativë të vritet një prokuror publik nga Prokuroria Themelore Publike – Gostivar, ka thënë KON. Prokurori publik është sulmuar me thikë dhe është plagosur me thikë në shpinë.

Sipas Prokurorisë Publike, prokurori publik është jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor në klinikat e Shkupit. Prokuroria po merr masa për zbardhjen e ngjarjes.

Siç tashmë informoi Gostivarpress.mk, tre persona janë privuar nga liria për shkak të sulmit mbi prokurorin 38 vjeçar.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 3 часа

Училиштата на регулиран пазар, струја за јавните здравствени установи преку ЕСМ продажба

Македонијапред 6 часа

Средба Бектеши-г.г.Стефан за кризата со струјата

Гостиварпред 7 часа

Гостивар: Закани, напади и приведувања поради долгови

Гостиварпред 8 часа

Во Гостивар недостигаат 25.156 учебници, МОН доцни, реагира Општина Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Ноќеска во Гостивар приведен 33 годишник

Македонијапред 10 часа

Повеќе лекови на позитивната листа, бараат здруженија на пациенти

Гостиварпред 11 часа

Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Гостиварпред 13 часа

Во Гостивар казнети 4 лица кои управувале електрични тротинети, контролите ќе продолжат

Вестипред 13 часа

Се‘ уште непознато кој ги дупна гасоводите Северен тек 1 и 2

Гостиварпред 13 часа

Нападната жена во гостиварско, две лица лишени од слобода

Македонијапред 14 часа

Левица ја поднесе иницијативата за референдум до ДИК

Вестипред 14 часа

Резултати од референдумот во Украина: 99%, 98%, 93%, 87%

Здравје и убавинапред 15 часа

„Вирус што го убива ракот“: Нова терапија дава ветувачки резултати во раната фаза на тестирањето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нов Авто сервис во Гостивар „Илија“ – Гарант профи услуги, за безбеден автомобил

Гостиварпред 2 недели

Приведени маж и жена во Присојница заради агресија кон вработен во училиште

Гостиварпред 5 дена

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 1 недела

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Немаштијата ги тера луѓето на агресија, врие од семејно насилство во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во недела во Стенче осветување на црквата Св. великомаченица Екатерина

Гостиварпред 5 дена

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 5 дена

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Спортпред 2 недели

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Гостиварпред 7 дена

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 1 месец

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 4 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Обид за убиство на јавен обвинител во гостиварско Чегране

Објавено

на

Утринава во 5:30 часот во гостиварско Чегране, извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство – Гостивар, соопшти ЈОРМ. Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот.

Како што информираат од Јавното обвинителство, јавниот обвинител е надвор од животна опасност и е под медицинска нега на скопските клиники. Обвинителството презема дејствија за расчистување на настанот.

Како што веќе информираше Gostivarpress.mk, три лица се лишени од слобода поради напад врз 39 годишниот обвинител.

Популарно изминативе 100 дена