fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Објавен конкурс за прием на 130 професионални војници во АРМ

Објавено

на

Министерството за одбрана на Република Македонија месецов објави јавен оглас за вработување на 130 професионални војници во Армијата на Република Македонија.

Станува збор за работа на определено работно време со договор за вработување во времетраење од три години со можноста за негово продолжување повеќе пати, но најмногу до навршување на 45 години возраст по избор согласно закон. Кандидатите треба да се државјани на Република Македонија, полнолетни,
да имаат посебна здравствена и физичка способност, со средно образование, да имаат завршено доброволно служење на воениот рок и да не се постари од 25 години на денот на завршувањето на огласот. Платата изнесува од 20.000,00 денари до 24.000,00 денари.

Детали за условите и пријавувањето може да се најдат на веб страната на Министерството на следниот ЛИНК

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!