Поврзи се со нас

Македонија

Облачно до сабота, во недела дожд, а на планините снег

Објавено

на

До сабота ќе преовладува променливо облачно време, а утре ќе има појава на локален дожд. Утре и во петок долж Повардарието ќе дува засилен северозападен ветер.

Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), за време на викендот температурата значително ќе се намали.

В недела се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег.

Следните денови минималната температура ќе се движи од – 6 до пет степени, а максималната од  шест до 14 степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 6 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 9 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена