Поврзи се со нас

Гостивар

Облачно, ветровито и постудено време

Објавено

на

Под влијание на циклонска активност и на влажен и студен воздушен бран, денес ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува над 60км/ч, а температурата ќе се намали за 6 до 8 степени. Максималната дневна температура во Гостивар ќе достигне 7 степени.

Времето утре (среда) ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Во четврток ќе владее делумно облачно време, додека во петок сеочекува сонце и затоплување.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Mot me vranësira, me erë dhe më të ftohtë

Објавено

на

Nën ndikimin e aktivitetit ciklonik dhe valës së ajrit të lagësht dhe të ftohtë, gjatë ditës së sotme do të ketë reshje të kohëpaskohshme shiu, kurse në male dhe në vendet më të larta borë. Do të fryjë erë e fortë veriore e cila në disa vende do të arrijë mbi 60 km/h dhe temperatura do të ulet për 6 deri në 8 gradë. Temperatura maksimale ditore në Gostivar do të arrijë deri në 7 gradë.

Moti nesër (e mërkurë) do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare deri të fortë veriore. Të enjten do të mbizotërojë mot me vranësira të pjesshme, ndërsa ditën e premte pritet diell dhe ngrohje të kohës.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена