fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Облачно време и дожд уште денеска и утре, од среда стабилизација на времето

Објавено

на

Подобрување на временските услови и стабилизација ќе има кон средината на работната недела.

Денес е понеделник, 272-риот ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 30 минути, а ќе зајде во 18 часот и 22 минути. Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Дневната температура ќе достигне 24 степени.

Утре (вторник) се очекува слично време, односно променливо облачно и нестабилно проследено со врнежи од дожд. Утринската температура ќе изнесува 10 степени, додека дневната ќе се искачи до 22 степени.

Од среда се очекува стабилизација на временските услови. Како и во четврток, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се движат од 8 до 21 степен во среда, односно од 9 до 23 степени во четврток.

Во петок очекувајте сончево време со мала локална облачност и температури помеѓу 13 и 25 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!