fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Облекувајте се добро! Надвор сув студ со минусни температури

Објавено

на

Времето во гостиварскиот регион денеска (8 јануари) ќе биде сончево, но многу студено. Според метеоролошките прогнози дневната температура ќе достигне максимални 4 степени, додека утрово беа измерени минус 10 степени целзиусови. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер.

И за утре (9 јануари) се најавува претежно сончево време со утрински температури длабоко под нулата, а максимални дневни до 5 степени.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!