fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Објавено

на

Ажурирани се податоците со имињата на граѓаните кои ќе добијат финансиска помош од 6.000 денари за купување домашни производи.

Дали ве опфаќа оваа мерка може да проверите ТУКА.

Секој граѓанин со внесување на матичниот број може да провери дали е на списокот.

По 6.000 денари на сметка добиваат граѓаните со низок доход, пензионери кои имаат до 15.000 пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица, млади лица од 16 до 29 години, самохрани родители, деца без родители и родителска грижа, уметници и други лица кои вршат дејност во културата, филмски работници и естрадни уметници.

Листите за филмските работници, естрадните уметници и самохрани родители ќе бидат објавени дополнително, информираат од Владата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!