fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од 55.000 до 74.000 денари се платите на советниците на Заев

Објавено

на

Владата на веб страница ги објави нето платите на советниците кои се дел од Кабинетот на премиерот Зоран Заев. Платите се движат од 55.268 денари до 74.618 денари. Според наведеното во списокот, највисокиот износ го добива само Зоран Верушевски, советник за национална безбедност.

По него следуваат советниците за енергетика и за труд и социјала, Виктор Андонов и Милан Живковиќ кои месечно се платени по 60.546 денари.  Останатите добиваат по 55.268 денари плата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!