Поврзи се со нас

Гостивар

Од денес дизелот со пониска цена

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од денес.

Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,5 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од денес се продава по 61 денари за литар, додека екстралесното масло за домаќинство 50 денари за литар.

Малопродажната цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 останува непроменета. Тоа значи дека уште најмалку една седмица ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по цена од 68 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 70 денари за литар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!