Поврзи се со нас

Гостивар

Од денес поевтина патарина за мотоциклите

Моторџиите од денес ќе плаќаат пониска цена на патарините. Започнува да важи  одлуката за висината и начинот на наплата на надоместокот за патарина со која се воведува нова категорија Прва Категорија А за моторни возила со карактеристики на мотоцикли (со две тркала).

Воведувањето на мотоциклите како нова категорија на возила дојде на барање на Мотоциклистичката Федерација на Македонија, а беше усвоено лани, со одлука на ЈП за државни патишта.

Во продолжение погледнете ја листата со новите цени на сите наплатни рампи:

1.Романовце 40 денари / 0,50 евра
2. Петровец 20 денари / 0,50 евра
3. Сопот 50 денари / 1,00 евро
4. Отовица 50 денари / 1,00 евро
5. Стоби 40 денари / 0,50 евра
6. Миладиновци 20 денари / 0,50 евра
7. Тетово 20 денари / 0,50 евра
8. Гостивар 20 денари / 0,50 евра
9. Глумово 20 денари / 0,50 евра
10. Желино 20 денари / 0,50 евра
11. Гевгелија 60 денари / 1,00 евро

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!