Поврзи се со нас

Македонија

Укината е домашната изолација, која беше задолжителна после државниот карантин

Се укинува домашната изолација, која беше задолжителна после државниот карантин, одлучи Владата.

„Владата го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести со кој патниците од странските земји, кои влегуваат на територијата на Република Северна Македонија, по завршување на временскиот период од 21 ден или 14 дена во задолжителен државен карантин, веќе нема да бидат упатувани на дополнителна домашна самоизолација“, се наведува во соопштението.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!