Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, бензините и дизелот со нова цена

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Според денешната одлука , ЕУРОСУПЕР БС–95 поскапува за еден денар и ќе изнесува 68,50 ден/литар. Додека ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува за половина денар и ќе се продава за 70,50 ден/литар.

Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за половина денар. Дизелот ќе се продава за 62 ден/литар, а екстра лесното масло за домаќинство за 50,5 ден/литар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно