fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ дизелот поскап за половина денар

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Дизел горивата поскапуваат за половина денар по литар, а цената на бензините останува непроменета, одлучи денеска комисијаta.

Новата малопродажна цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 59 денари за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 58,50 денари. ЕУРОСУПЕР БС-95 и понатаму ќе се продава за 67, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 69 денари за литар.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!