Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ дизелот поскапува за 4 денари

Објавено

на

Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ цената на дизелот се зголемува за 4 денари, а цената на бензините останува иста.

Од 24.03.2022 ова ќе бидат новите цени на горивата:

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС 95 – 79,00 (денари/литар)
Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС 98 – 81,00 (денари/литар)
Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 81,00 (денари/литар)
Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 78,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС – 53,592 (денари/килограм)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена