fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, дизелот поскапува за половина денар

Објавено

на

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Според денешната одлука, цените на ЕУРОСУПЕР БС–95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 остануваат непроменети ќе се продаваат по цена од 68,50 ден/литар, односно 70,50 ден/литар.

Додека цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)  се зголемуваат за 0,50 ден/лит. Дизелот ќе се продава за 61,50 ден/литар, а екстра лесното масло за домаќинство за 50,50 ден/литар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!