Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ горивата по зголемени цени

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Цените во просек се зголемуваат за 1,46%.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, поскапуваат за 1 денар и новите цени се: ЕУРОСУПЕР БС-95 – 67.00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 – 69.00 ден/литар.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапува за половина денар и ќе се продава за 58,50 ден/лит.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!