fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Од полноќ минимално поскапување на бензините

Објавено

на

Според најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика која започнува да важи од ноќеска на полноќ, бензините поскапуваат за половина денар по литар, додека на дизел горивото цената останува иста.

Според тоа, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 62 денари по литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 52 денари по литар, додека екстра лесното масло за домаќинства (ЕЛ-1) ќе се продава по 51,50 денари по литар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 5 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 7 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 9 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 9 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 10 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 11 час

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 12 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 12 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!