fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ нови цени на бензините

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува да важи од ноќеска на полноќ.

Од утре, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува непроменета.

Со тоа ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 58,50 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 60,50 ден/лит, а малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 ден/лит. Цената на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува 49,50 ден за литар. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!