fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ: Нови цени на бензините

Објавено

на

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за денар и половина и ќе изнесуваат 67 ден/лит, односно 69 ден/литар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), неделава остануваат непроменети, ќе се продаваат 61,5 денари за литар, т.е 50,5 денари за еден литар масло за домаќинство.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!