Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, нови цени на горивата

Регулаторна комисија за енергетика денес ги објави новите цени на горивата. Одлуката за новите цени стапува на сила после полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Бензините поевтинуваат од денар до денар ипол, додека дизел горивото поскапува за половина денар по литар.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 48,5 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава 50,5 денари по литар.

ЕУРОДИЗЕЛ БС после полноќ ќе изнесува 46 денари, а цената на Екстра лесното масло за домаќинствоќе изнесуваа 35 денари по литар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!