fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ нови цени на бензините

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика ја објави новата одлука за цените на горивата, со која се врши намалување на малопродажните цени на бензините од половина денар.

Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство поевтинуваат за половина денар, додека цената на дизелот останува непроменета. Еуросупер БС-95 ќе се продава по цена од 67 денари за литар, Еуросупер БС-98 за 69 денари за литар, а дизелот за 58 денари за литар. Новата цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 57,5 денари за литар.

Новите цени важат од ноќеска на полноќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!