Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ: Нови цени на горивата

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 поефтинува за половина денар и ќе се продава 66,5 ден/лит. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 останува непроменета, 69 ден/лит

Малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за половина денар и најмалку една седмица ќе изнесува 61.5 ден/лит, додека на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 51,5 ден/лит.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно