Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 08/07/2019 | 14:57

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапуваат за половина денар и ќе се продаваат по 69 ден/лит, односно 71 ден/литар.

Додека малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за половина денар и најмалку една седмица ќе изнесува 61 ден. Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава по цена од  50,50 ден/лит.

Напишете коментар