Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поефтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите цени на нафтените деривати, кои ќе важат од полноќ, најмалку во наредните седум дена.

Согласно одлуката на РКЕ, возачите од утре ќе точат ЕУРОСУПЕР БС 95 поефтин за 2,5 денари по цена од 49,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС 98 поефтинува за 2 денари и ќе чини 52 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-ЕV) пофтинува за 4 денари, ќе се продава 42,5 денари по литар, додека екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 30,5 денари.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Македонијапред 31 минута

МЗ: Новозаболени 25 лица, оздравени 17, починати пациенти од Тетово, Струга и Скопје

Гостиварпред 1 час

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 2 часа

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 4 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 5 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 19 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 19 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 22 часа

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!