fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите цени на нафтените деривати, кои ќе важат од полноќ, најмалку во наредните седум дена.

Согласно одлуката на РКЕ, возачите од утре ќе точат ЕУРОСУПЕР БС 95 поефтин за 1,5 денар, по цена од 60 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС 98 поефтинува исто така за 1,5 денар и ќе чини 62 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-ЕV) пофтинува за 0,5 денари, ќе се продава 53 денари по литар, додека екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 52,5 денари.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!