Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ пониски цени на горивата

Објавено

на

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и дизел горивото поевтинуваат за денар, а бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 за половина денар од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Новата цена на литар ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 81,50  денари за литар, 83,5 денари на ЕУРОСУПЕР БС – 98, а 76 денари на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V).

Со одлуката на РКЕ, за 1,5 денари се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство и литар ќе чини 75 денари, а за 0,064 денари поскапува мазутот М-1 НС  и килограм ќе се продава за 41,266 денари.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена