Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ: Поскапува дизелот, цената на бензините останува иста

Објавено

на

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 остануваат исти во однос на последната утврдена цена. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 71,50 ден/лит.

Малопродажните цени на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од утре се зголемуваат за 0,50 денари по литар

Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе биде 62,00, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 52,00 денари за литар.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена