Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, поскапуваат горивата

Со најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика, нафтените деривати од ноќеска на полноќ, поскапуваат за половина денар по литар во однос на утврдените цени од минатата седмица.

Со тоа, новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 61,00 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 63,00 денари по литар. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 52,50 денар по литар, а додека Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), по израмнувањето на акцизите со Евродизелот ќе се продава по 52 денари.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!