fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ, повисоки цени на горивата

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 0,5, односно 1 денар по литар, а цената на дизелот се зголемува истотака за 1 денар.

Со тоа, новата малопродажна цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 61,5 денари по литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63,50 денари. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), ќе изнесува 53,5 денари по литар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), ќе се продава по 53 денари.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!