fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ повисоки цени на горивата

Објавено

на

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2 денари по литар, а цената на дизелот се зголемува за 0,5 денари.

Со тоа, новата малопродажна цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,50 денари по литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 62,50 денари.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), ќе изнесува 49,50 денари по литар, по иста цена ќе се продава и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!