Поврзи се со нас

Македонија

Од понеделник ќе се поставува заштитна звучна ограда на патот Скопје – Тетово

Објавено

на

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека во понеделник ќе се започне со градежни активности за поставување на заштитна звучна ограда на автопатот А2, делница Скопје – Тетово. На трасата на која ќе се изведуваат градежните работи ќе има времен режим на сообраќај.

Фирма изведувач е Битем Скопје, а почетокот на градежните активности, како што соопштија од Авто мото сојузот се согласно склучениот договор помеѓу договорниот орган Јавно претпријатие за државни патишта и фирмата изведувач.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена