fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од рано наутро огромни гужви пред банките во Гостивар

Објавено

на

Уште од раните утрински часови пред филијалите на банките во Гостивар забележливи се огромни гужви и долги редици. Метежот кој владееше изминатите денови, поради пропаѓањето на Еуростандард и потребата за отворање на нова трансакциска сметка на бившите клиенти на оваа банка, од денес е уште поголем, со оглед дека почна исплатата на пензиите.

Одговорните лица се обидуваат да воспоставуваат некаков ред, но речиси е невозможно во толкави толпи на луѓе.  Едно е сигурно – За да завршат работа во банка граѓаните ќе мора да чекаат со часови.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 18 минути

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 3 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 6 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 6 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 6 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 7 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 11 час

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 12 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!