fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Објавено

на

Управата за јавни приходи, Царинската управа, Управата за водење матични книги, Министерството за внатрешни работи, Секторот за управно – надзорни работи во Одделот за граѓански работи, како и во Министерството за одбрана – за одделенија за одбрана за регион со градовите и општините, односно сите вработени во државната администрација од 01.10.2020, ќе работат од 8 до 16 часот, со што се укинува флексибилното работно време.

Одлука е донесена на последната 7-ма владина седница, со која престанува да важи претходната одлука според која вработените во државната управа можеа да почнуваат со работа помеѓу 7:30 и 8:30 часот, а завршетокот да биде помеѓу 15:30 и 16:30 часот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!