Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од утре на ул „Боге Велјановски“ отежнат сообраќај поради асфалтирање

Општина Гостивар информира дека утре (четврток, 9 мај) ќе започнат градежните работи за асфалтирање на кракот на улица „Боге Велјановски“ во населбата Карагач, со должина 365 м и ширина од 5 м.

 Додека траат работите, сообраќајот на возила и пешаци ќе се одвива во отежнати услови, па затоа ги молиме граѓаните за разбирање, наведуваат од локалната самоуправа.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!