Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од утре отежнат сообраќај на ул„28 Ноември“ во Гостивар заради реконструкција

Гостиварската локална самоуправа информира дека утре (16 август) ќе започнат градежните работи за целосна реконструкција на улица28 Ноември“, што ги поврзува улиците „Иво Лола  Рибар“ (кај малиот парк на плоштадот) со улица Панче Попоски“ (која води кон градскиот пазар).

Додека се изведуваат  работите, сообраќајот на возила и пешаци ќе се одвива во отежнати услови, а во одредени периоди ќе биде и блокиран. Ги молиме жителите од улицата, уште од вечерва да ги отстранат паркираните возила.“, се вели во соопштението од општинската служба за информирање.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!