fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Од утре поради градежни работи прекин на сообраќајот околу ОУ „Гоце Делчев“

Објавено

на

Поради градежни работи за реасфалтирање на улиците околу основното училиште “Гоце Делчев”  во Гостивар, од утре наутро сообраќајот во овој дел од градот ќе биде во прекин, информираше гостиварската локална самоуправа. Прекинот ќе трае се` до завршување на реасфалтирањето.

„Утре, исто така ќе започнат градежните работи за асфалтирање на две улици во село Форино, од кај мостот на реката Јахорка и од кај Мектебот во правец на нивите, каде што сообраќајот ќе биде слободен, но ќе се одвива во отежнати услови“, наведуваат од општината од каде бараат разбирање и внимателност од граѓаните за време на изведувањето на градежните зафати.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!