Поврзи се со нас

Македонија

Од утре променливо облачно со повремен дожд

Објавено

на

Од утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер.

Според УХМР, во вторник се очекуваат пообилни врнежи дожд, кои поради заладувањето на планините и на некои повисоки места ќе бидат од снег. Ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика дневните
температури да бидат пониски и во следните денови.

Минималните температури утре ќе се движат од еден до осум степени, а максималните дневни од 0 до 19 степени.

Во понеделник температурата ќе достигне 20 степени, а во вторник ќе биде 11. Во среда, четврток и петок повторно се прогнозира покачување на температурите.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nga nesër moti pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu

Објавено

на

Nga nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu dhe me erë të dobët deri mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore herë pas here do të mbizotërojë erë e fortë jugperëndimore

Sipas IPHM-së, të martën priten reshje më të dendura shiu, të cilat për shkak të ftohjes së maleve dhe në disa vende më të larta do të kalojnë në reshje e borës. Do të fryjë erë e fortë veriore, e cila do të shkaktojë çdo temperatura ditore të jenë më të ulëta edhe në ditët në vijim.

Temperaturat minimale nesër do të lëvizin nga një deri në tetë gradë, ndërsa maksimalet ditore nga 0 deri në 19 gradë.

Temperatura të hënën do të arrijë deri në 20 gradë, ndërsa të martën do të jetë 11. Të mërkurën, të enjten dhe të premten temperaturat parashikohet të rriten sërish.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена