Поврзи се со нас

Гостивар

Одбележување на 18 Ноември во Гостивар

Објавено

на

Со положување на цвеќе и пригоден осврт за историските моменти од ослободувањето на Гостивар, Општинскиот одбор на Сојузот на борци го одбележа денешниот празник 18 Ноември.

„Со својата жртва борците го цементираа темелот на слободата. Денес се навраќаме пред 77 години да им оддадеме почит на нашите претходници, на кои им должиме траен почит и слава.“, беше речено на одбележувањето, на кое се приклучија и ученици.

Буќети цвеќе на споменикот на паднатите борци од НОВ, во градскиот парк положија и делегации на гостиварските ограноци на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 6 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена