fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

“Одиме на Европско“ – официјална химна на македонските фудбалери за Еуро 2020

Објавено

на

Македонската фудбалска репрезентација на големо се подготвува за Европското првенство, кое ќе се одржи летово во јуни.

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) подготви химна за македонските херои, краток исечок од нумерата која често ќе ја слушаме во периодот што следи, беше претставена на официјалната страна на ФФМ на Фејсбук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!