Поврзи се со нас

Спорт

Одложен натпреварот од 4. коло помеѓу Куманово и КК Гостивар

Објавено

на

Натпреварот помеѓу екипите на Куманово и КК Гостивар, кој требаше да се одигра денеска во рамкие на 4.коло од Македонската Прва кошаркарска лига, е одложен.

Информацијата за два позитивни случаи на присуство на Covid-19 вирусот во редовите на екипата на Куманово, поради што го прескокнаа и натпреварот во БИБЛ лигата и задолжителниот период што кумановци ќе мора да го поминат во карантин-самоизолација, е причината овој меч да биде одложен.

Впрочем, овој натпревар не е единствениот кој е одложен викендов, поточно поради Covid-19 состојбата и позитивните случаи во клубовите, викендов ќе се одигра само натпреварот помеѓу Пелистер и МЗТ2, сите други дуели се одлагаат.

 

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена