fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Одлука на Регулаторна: Нова цена само на ЕУРОСУПЕР БС-95 и мазутот

Објавено

на

  Според новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, промени во цените на горивата има само кај бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95.

  Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар,  и изнесува 68 ден/лит.

  Цените на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се менуваат, и остануваа за ЕУРОСУПЕР БС-98 70 ден/лит, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 60 ден/лит, Екстра лесно масло за домаќинство 59,50 ден/лит.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,647 ден/кг  и изнесува 34,596 ден/кг.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!