Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Одреден терминот за бараж дуелите за ЕП 2020: Македонија – Косово на 26 март во Скопје

Македонската фудбалска репрезентација денеска го дозна финалниот распоред за бараж натпреварите, преку кои нашата најдобра фудбалска репрезентација ќе бара историски пласман на Европското првенство следната година.

Полуфиналниот натпревар против репрезентацијата на Косово ќе го одигра на 26 март, со почеток во 20.45 часот во Скопје.

Доколку „рисовите“ се пласираат во финале, само уште 90 минути ќе ги делат од историски успех и пласман на Европско првенство. Финалниот натпревар ќе се игра во земјата на подобриот од дуелот Грузија и Белорусија, кој ќе се одигра на 31 март, 2020 година.

Од македонската фудбалска репрезентација изјавија дека не се баш задоволни од ждрепката, но очекуваат среќата која не ги послужи денеска во Нион, да ги послужи на теренот во овие натпревари.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!