Поврзи се со нас

Gostivari

E zyrtarizuar kandidatura e Fadil Zendelit për kryetar komune i Gostivarit

Објавено

на

Lëvizja BESA në zgjedhjet e ardhshme lokale, për vendin e kryetarit të komunës në Gostivar do të hyjë në garë me deputetin aktual dhe nënkryetarin e partisë Fadil Zendeli. Kandidatura e tij ishte e zyrtarizuar mbrëmë në kuvendin themelues të degës në Gostivar, në prani të kryetarit të partisë Bilall Kasami, sekretarit Arjanit Hoxha dhe deputetit të presidencës qendrore, Arafat Shabani.

“17 Tetori duhet ta shënojë kërcimin e madh nga mendimi për qeveri të gabuar, deri në fazën e çlirimit të vlerave, trajtim i denjë i qytetit dhe nevojave të qytetarëve. 17 Tetor është ditë e ndryshimeve. Komunës sonë i duhen ndryshime. Komuna e Gostivarit ofron mundësi të jashtëzakonshme për zhvillim lokal ekonomik, trajnim profesional kualitativ për njerëzit e rinj, të cilët ndjehen të pashpresë në qytetin e tyre në mes deponive të egra, mungesa e ujit, komunikacionit kaotik”, tha mes tjerash Zendeli.

Në kuvendin themelues për kryetar të degës së BESËS në Gostivar ishte zgjedhur Arben Ademi.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 24 минути

Вкупно 101.174 лица со право на глас на изборите во Маврово Ростуше, Центар Жупа и Тетово

Што, како, каде?!пред 59 минути

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 3 часа

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 3 часа

Загина возач откако со автомобил излетал од патот Маврови Анови-Дебар

Македонијапред 3 часа

Гласаат болните и затворениците во Маврово Ростуше, Центар Жупа и Тетово

Гостиварпред 4 часа

Гостивар ноќеска потона во мрак: Јавното осветлување исклучено, општината вели долгот е платен

Гостиварпред 5 часа

НП Маврово: Повредена мечка на потегот Јанче-Ростушки Мост, може да биде агресивна

Гостиварпред 7 часа

Викенд временска прогноза

Занимливостипред 19 часа

Научници тврдат дека можат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Локални избори 2022пред 20 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Локални избори 2022пред 22 часа

Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Гостиварпред 23 часа

Казнети гостиварци кои возеле мотори без кацига и без дозвола

Македонијапред 1 ден

Раководителите на институциите може да ја изгубат работата ако не штедат струја

Бизниспред 2 дена

Локални избори 2022пред 20 часа

Од полноќ почнува изборен молк

Што, како, каде?!пред 1 недела

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Македонијапред 2 недели

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 2 недели

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Гостиварпред 3 часа

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 4 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Гостивар

Официјализирана кандидатурата на Фадил Зендели за градоначалник на Гостивар

Објавено

на

Движењето БЕСА на престојните локални избори, за градоначалничкото место во Гостивар ќе влезе во трка со актуелниот пратеник и потпретседател на партијата Фадил Зендели. Неговата кандидатура беше официјализирана вчеравечер на основачко собрание на огранокот во Гостивар, во присуство на претседателот на партијата Билал Касами, секретарот Арјанит Хоџа и членот на централното претседателство, Арафат Шабани.

„17 -ти октомври треба да го означи големиот скок од размислување за погрешна власт, до фаза на ослободување на вредностите, достоинствен третман на градот и потребите на граѓаните. 17 октомври е денот на промените. На нашата општина и се потребни промени. Општина Гостивар нуди исклучителни можности за локален економски развој, квалитетна стручна обука за младите луѓе, кои се чувствуваат безнадежно во нивниот град меѓу диви депонии, недостаток на вода, хаотичен сообраќај“, рече меѓу другото Зендели.

На основачкото собрание за претседател на гостиварскиот огранок на БЕСА беше избран Арбен Адеми.

Популарно изминативе 100 дена