fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Официјално: Кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

Објавено

на

Владата на денешната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот:

Се скратува работното време на угостителските објекти до 21:00 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна.

Оваа одлука важи и за угостителските објекти на бензинските станици, а исклучени се угостителските објекти на ТАВ аеродромите во Скопје и Охрид.

На седницата е донесена и одлука за забрана за групирање на повеќе од 4 лица на јавен простор после 21:00 часот.

Владата денеска усвои препорака за сите домашни и странски граѓани после 21 часот да не се движат на јавен простор доколку немаат важни и неопходни потреби.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!